Informační zdroje, výukové materiály, nástroje.

 

Reklama (sponzoruje chod webu)

::: ::: PC & Smartphone | Viry zapsané jako autorun.inf

Viry zapsané jako autorun.inf

Soubory autorun.inf slouží pro automatické přehrávání dat z médií například pro spuštění instalace programu z CD. Tyto soubory se zapisují i na paměťové karty či flash paměti (flešky). Toto vybízí ke snadnému zneužití pro automatickou instalaci škodlivého programu ihned po připojení k počítači.

Jedna možnost jak zabránit hrozícímu nebezpečí je vypnout v OS od Microsoftu automatické přehrávání, tím však vypnete i automatické přehrávání obsahů DVD a CD. Pokud již máte na svém PC tento škodlivý vir tak tím skoro ničeho nedocílíte.

Jeden prostředek proti zavirování – nakopírování škodlivého autorun.inf na flešku však je. Stačí si přímo na flash disk vytvořit novou složku (složku a ne nějaký jiný soubor) a tu pojmenovat „autorun.inf“ . Pokud je na flash disku jiný autorun.inf pak jej smažte a vytvořte pouze složku s tímto názvem.

Čeho tím docílíte? Když byste vytvořili nezavirovaný soubor autorun.inf, vir jej snadno upraví (infikuje). Avšak složka samotná zavirovat tímto způsoben nelze. Zavirovat jde jen obsah složky ale to už se nejedná o náš problém který momentálně řešíme.Reklama (sponzoruje chod webu)
Created by E.Sc. Petr Mejzlik, DiS. © 2009 - 2019 X-IDEA.cz     Osobní údaje, bezpečnost a COOKIES      CZIN.eu